3 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (67) 733-49-75
+380 (57) 786-18-81
ЧП "Циклон-софт"

Огляд декоративних фасадних штукатурок.

Огляд декоративних фасадних штукатурок.
  • Як відомо, по одягу зустрічають, а по розуму проводжають. Охайний чоловік в чистому і чудово скроєному костюмі відразу звертає на себе увагу. Розташовує до себе і демонструє впевненість у собі, навіть не кажучи ні слова. На нього приємніше дивитися, ніж на жалюгідні лахміття жебраків. А почнеш з нею спілкуватися, і перше приємне враження або посилиться, якщо це грамотний і освічена людина, або з'явиться гірке почуття прикрості, якщо цей громадянин виявиться дурнуватим хвастунишкой.

    Так і в будівництві. Ошатний фасад будинку, безумовно, відразу привертає до себе більше уваги, ніж обшарпані цегляні стіни напіврозвалених халупок. Красивий фасад демонструє високий рівень достатку господарів, їх естетичні смаки, звички і є індивідуальним для кожного будинку, як відбитки пальців у людини. Жодної пари однакових. Ось, здавалося б, стоять два однакових будинки побудовані по одному проекту. Однакові габарити, однакове розташування вікон і дверей, однакова покрівля, водостоки. Але щось невловимо їх розрізняє, що робить їх такими несхожими один на одного. Безумовно, це фасадна штукатурка. Вона надає кожному квадратному метру стіни свій характерний малюнок, фактуру, колір, відтінок, настрій. І різниця між двома схожими і ошатними будинками з часом може почати відчуватися все сильніше. На одному домі, як і раніше, штукатурка тримається монолітним і гарним покриттям, демонструючи якість використовуваних матеріалів, високий рівень професіоналізму і стиль майстрів, точність дотримання технології нанесення і продуманість роботи до самих дрібниць. А на другому фасаді вже давно пішли тріщини, спочатку тонкі, як павутинки, вони розповзлися в усі сторони. Поповзли з кутів вікон, поповзли від цоколя вгору, піднімаючись все вище і вище, стаючи з кожним роком все більш довгими і широкими. Ростуть тріщинки. Набирають силу, обплітають вигадливим малюнком стіни. Міцнішають і поїдають фасад шматочок за шматочком. Відривають штукатурку від стіни, тягнуть її в різні сторони. Спочатку і не видно їх, тріщин цих. Зовсім маленькі. Потім вони вже товщі, а людському оку вже надокучили і придивилися. Знову не видно їх. А вони знай собі — працюють, псують фасад. Повільно, але впевнено. Вода допомагає їм дощова і зимові морози і відлиги весняні, і вітерець швидкоплинний, і літня спека нестерпна. Проходить рік, за ним інший. А потім — бац! Відвалився шматок штукатурки. І зрозуміло всім — халтура.

    Як убезпечити себе? Як вибрати якісні матеріали для штукатурення стін? Якісні, але по можливості не дорогі. Так, щоб економія не спричинила за собою потім складних ремонтів за ціною завжди більш дорогих і складних. Як не зіпсувати якісні матеріали потворної роботою? Як розібратися в широкому спектрі сучасних фасадних штукатурок і фарб?


Які бувають штукатурки і для чого вони призначені?

Безумовно, кожен скаже, що сучасні фасадні штукатурки призначені для створення оригінальних декоративних рішень екстер'єру будівлі. Як по фактурі, так і за кольором. І побачить у цьому єдине їх призначення. І тільки деякі зрозуміють, що головною функцією фасадних покриттів, крім створення певного декоративного ефекту, є захист несучих елементів огороджувальних конструкцій і функціонального шару (наприклад, при наявності зовнішньої теплоізоляції) від несприятливого впливу навколишнього середовища (вологи, ультрафіолету сонця, механічних пошкоджень). Тому правильніше їх називати «фінішні захисно-декоративні фасадні покриття». Нанесене покриття являє собою рівномірну структурну картину, стійку до дифузії, злив, світла, а, крім того, не чутливу до диму і агресивним промисловим вихлопам.

За типом сполучного фасадні штукатурки можна розділити на мінеральні (полімер-модифіковані цементно-вапняні), полімерні (дисперсія штучних смол), силікатні (калійне або «рідке скло) і силіконові (силіконові смоли). Ці спеціальні смоли, що входить до складу штукатурки, відповідає за збереження еластичності і міцності готового покриття при експлуатації в будь-яких атмосферних умовах, забезпечують їх стійкість до розтріскування, паро пропускною спроможність, захист від ультрафіолету, здатність до самоочищення.

Також, фасадні штукатурки поділяються за фактурою, розміром і типом зернистого наповнювача. «Баранець» та «короїд» мають в основі прозорий камінець розміром від 1 до 4 мм. Колерується така штукатурка за рахунок додавання барвника в сполучний склад і має більше тисячі кольорів. Мармурова крихта, кварцовий пісок і інші подібні матеріали колеруются на заводі-виробнику за рахунок змішування камінчиків різних кольорів, і мають до 40 кольорів. І якщо «баранчик», крихта і пісок мають стандартну фактуру, то «короїд» залежить від «руки майстра». Фактура може поздовжньої, кругової, хаотичною. Можливо досягнення цікавого ефекту при фарбуванні грубозернистого «короїду» короткошерстим валиком. Виходить двоколірний візерунок.

Штукатурка продається в готовому вигляді, розфасована по 25 кг у спеціальні картонно-паперові мішки або в герметичні пластикові відра. В мішках поставляється продукція, яку перед використанням необхідно розвести чистою водою до необхідної консистенції, а у відрах продаються однокомпонентні покриття вже готові до нанесення.

Властивості фасадних штукатурок багато в чому аналогічні властивостям фасадних фарб на тому ж сполучному. Необхідне споживче якість штукатурок забезпечується ретельним підбором полімерних добавок (водоудерживающих і стабілізуючих добавок, пластифікаторів, гідрофобізаторів, дисперсирующих порошків, та ін ).

Мінеральні декоративні штукатурки по праву вважаються одними з найдешевших. Найчастіше виробляються у вигляді сухої порошкоподібної суміші, що вимагає розведення водою до потрібної консистенції, з постійним перемішуванням спеціальною насадкою на низькообертовим дрилі або мішалці. Мінеральні штукатурки з часом набувають більшу міцність, що пояснюється процесом карбонізації, що відбуваються під впливом двоокису вуглецю. Чудово пропускають водяну пару, відмінно витримують вплив ультрафіолету і озону. Однак за відносно невеликий еластичності і поганого лінійному розширенню вони менш стійкі до механічних пошкоджень і схильні микрорастрескиваниям.

Акрилові штукатурки засновані на высокомолекулярном полімері. Акрилова смола збільшує еластичність матеріалу при невисокій вартості. Проте за це доводиться розплачуватися ускладненим процесом дифузії водяної пари і двоокису вуглецю, що призводить до утворення крапель води під штукатурним шаром, що, відповідно, може привести до утворення тріщин або, що ще гірше, появи відшарувань. Особливо не рекомендується застосування акрилових фасадних штукатурок в якості фінішного шару в системах зовнішнього утеплення фасадів, де в якості теплоізоляції застосовується мінеральна вата. У такому варіанті всі позитивні паропропускні здібності утеплювача щільно закриваються паронепропускающей плівкою штукатурки і вся волога буде накопичуватися в теплоізоляційних плитах, знижуючи їх захисні властивості. Акрилова фасадна штукатурка Permuro

Силікатні фасадні штукатурки відомі світу вже близько ста років. Основними компонентами для їх виробництва служать кварцовий пісок, гідроокис калію і лужної вуглекислий калій. Після плавлення при температурі понад 1400 градусів утвориться рідке скло. Силікатні штукатурки прекрасно пропускають пар, пластичніше мінеральних і гірше забруднюються. При роботі з ними спочатку створюється враження, що вони володіють високим водопоглинанням, однак вони швидко віддають вологу, що дозволяє їм дуже швидко сохнути. Тому робота з ними вимагає певної вправності і точності конвеєрного і швидкості. Полисиликатная фасадна штукатурка Novalit

Силіконові штукатурки (або як їх ще іноді називають — силоксанові) створювалися в основному, для постійно розвиваються мегаполісів, з їх зростаючої забрудненням атмосфери. Фасадне покриття повинне естетично виглядати навіть в промисловому районі або при реставрації будівель архітектури. Звичайні штукатурки досить швидко піддаються забруднень і вимагають додаткового догляду та чистки. Силіконова смола, що використовується в якості сполучного в цих самих сучасних штукатурних сумішах, дозволяє одночасно досягти позитивних тенденцій, практично у всіх аспектах застосування штукатурки. Такі покриття прекрасно наносяться на будь-яку основу і можуть застосовуватися в системах теплоізоляції фасаду «легким мокрим методом» з будь-яким теплоізоляційним матеріалом. Будь то кам'яна вата або пінопласт або екструдований пінополістирол. Мають прийнятною паропропускною здатністю. Можуть кольорувати в більш 7000 (сім тисяч!) відтінків. Колеруются в масі і вже готові до застосування, як тільки відкрилася кришка відра. Володіють прекрасною покриваністю і самим великим лінійним розширенням, що дозволяє штукатурці тягнуться за навантаженням і не рватися. І найголовніше, силіконові фасадні захисно-декоративні покриття не промокають і самоочищаються під дією природних опадів або під струменем води зі шланга. Силіконова фасадна штукатурка Armasil Ваш фасад завжди буде як новий!

Переваги сучасних фасадних штукатурок можна перераховувати довго. Основними, на наш погляд, варто вважати наступні:

  • Заводська готовність суміші і, як наслідок, мінімізація затрат на приготування розчину і чітке співвідношення компонентів рецептури. У кожному новому мішку або відрі, суміш саме такої якості, і саме такого кольору, і саме такої густоти, як цього вимагає технологія. Якби розчини готувалися на майданчику, то похибка процентного співвідношення компонентів була б дуже висока;
  • Завдяки чіткій рецептурою і колеровочным палитрам, зберігається можливість повторити фактуру і колір, навіть після закінчення тривалого часу;
  • Простота транспортування і довгий термін можливого складського зберігання без погіршення споживчих властивостей;
  • Простота нанесення і роботи забезпечується високою адгезією практично до всіх підстав і будівельних матеріалів, навіть до сталі) і еластичністю розчину;
  • Стійкість до атмосферних явищ і їх швидкій зміні, оберігання від проникнення дощової води і морозостійкість завдяки високій пластичності;
  • Механічна стійкість. Здатність навіть тонкого шару витримувати значні механічні навантаження;
  • Можливість пропускати водяну пару назовні стіни, що забезпечує рівний мікроклімат у внутрішніх приміщеннях будівлі і більш комфортні умови експлуатації несучих конструкцій;
    Світло— і хімічна стійкість — завдяки застосуванню пігментів;
  • Відсутність токсичності і шкідливого впливу на навколишнє середовище;
  • Можливість готового покриття до очищення за допомогою мийки або чищення, а у деяких штукатурок, наприклад, силіконових, здатність до самоочищення під впливом природних опадів;
  • не вбирає в себе пил і бруд (від чого страждають більшість фасадів з цементно-піщаними або мінеральними штукатурним покриттям).

Виробники.

Сьогоднішній ринок наповнений численними вітчизняними і імпортними виробниками. Відрізняється жорсткою конкуренцією. У хід йдуть різні прийоми маркетингу і сервісу. Вже не рідкість безкоштовні доставки товарів на об'єкт, наявність колеровочних станцій, безкоштовний підбір відтінків в студії і на об'єктах. Щільна робота з проектними та підрядними організаціями. Надання комплексних систем з одних рук. Проте авторитет і довіру будуть у тих компаній, які роблять ставку на якість наданих товарів та супутніх комплектуючих. Постійно підкріплюють свій імідж високим рівнем сервісу, відповідними гарантіями і розвитком технологій виробництва.

Серед найбільш відомих виробників фасадних декоративно-захисних штукатурок, фарб і комплексних систем фасадного утеплення варто назвати імпортні гіганти. Швейцарський концерн KABE (фарби КАБЕ), німецький концерн Caparol австрійський концерн «BauMit», фінський концерн «MAXIT» (раніше «Оптирок»), німецький концерн «Хенкель баутехнік» та його торгову марку «Ceresit», декоративні колеруемой штукатурки виробництва німецької компанії «Tex-Color», високоякісні вироби чеської фірми «Stomix». Вітчизняні виробники теж набирають обертів і впроваджують нове технологічне обладнання, презентують нові товари, нарощують регіональних дилерів, декларують високі споживчі властивості товарів. Серед них варто відзначити торгові марки «Полірем», «Полімін», «Токан» та ін. Матеріали цих відомих виробників мають гарну міцність, еластичність і високі показники стійкості до будь-яких механічних і атмосферних впливів (вони не кришаться і не вигорають). За бажанням замовника вироби можуть бути тоновані в широку (від 200 до понад 7500) гаму кольорів. За рахунок хороших характеристик ці штукатурки особливо часто застосовують для фасадних робіт в системах теплоізоляції, однак практика показує, що використання їх для декоративного оформлення інтер'єрів теж досить ефективно. Незважаючи на це, багато покупці чомусь з побоюванням сприймають «вітчизняного виробника». Навіть більш низька ринкова вартість товарів, у порівнянні з імпортними аналогами, іноді більше відлякує покупця, що є конкурентною перевагою.

Колеровка.

Чітка колеровка по колірній гамі — одна з найцінніших сервісних послуг фірми. Висока точність попадання в потрібний колір, можливість відтворення кольору через будь-який проміжок часу, відмінна стійкість барвників у колірованих матеріалах — всього цього допомагає домогтися професійна міксерна станція «Mix-System». Всі рецепти тонування розробляються, в основному, для фарб, а оскільки штукатурки мають свою, відмінну від фарб, щільність, у них особливий підхід до кольору. Кольоровий спектр штукатурок майже втричі нижчий, ніж у фарб—не більше 1000 варіантів, тому що технологія колеровки штукатурок заздалегідь виключає так звані глибокі кольори. Чим насиченіший колір, тим більшого часу перемішування вимагає складу, тому в результаті некомпетентних експериментів можна отримати потрібний колір, але зіпсувати штукатурку, перетворивши її в густу фарбу.

Підстави.

Фасадні штукатурки чудово кріпляться до всіх загальноприйнятих у будівництві підставах за умови, що вони міцні, тверді і очищені від слідів незакрепленной штукатурки, розчину, жиру, масла, фарби і т. д. Це пінобетон, газобетон, цегляна і кам'яна кладка, деревно-цементні (арболітові) плити, бетон, штукатурка. Основи не повинні піддаватися усадки або деформації і повинні бути абсолютно сухими. Сильно пористі підстави необхідно попередньо обробити праймером. При температурі навколишнього середовища вище 30°С перед нанесенням штукатурки основу рекомендується зволожити. Температура основи повинна бути не нижче + 5°С і не вище + 30°С.

Для того, щоб зберегти всі якісні властивості штукатурки і продовжити її експлуатаційний термін, необхідно ретельно готувати поверхню перед нанесенням і прогрунтовывать її. Наприклад, продукція німецького концерну «Tex-Color» містить для цих цілей ґрунтовку Quarzgrund, яка збільшує зчеплення штукатурного покриття з фасадної або внутрішньою поверхнею. Цей склад відрізняється стійкістю до лугів і простотою у застосуванні, він створює міцну шорстку поверхню білого кольору. Витрата подібних грунтовок становить близько 200 мл/м2, а ціна—16,2 грн. за 1 кг. Вибір білого кольору пояснюється можливістю подколеровать складу перед нанесенням в тон використовуваної штукатурки. І тоді ніяке випадкове пошкодження, утворилось тріщину або інше руйнування, не позначиться на зовнішньому вигляді стіни (цього просто не буде помітно).

Приготування суміші.

Залити в ємкість 6,5 л води і засипати 25 кг штукатурки (мішок). Замішувати ФШ необхідно в чистій воді при температурі приблизно 20°С. Кількість води залежить від умов навколишнього середовища і пористості поверхні. Замішувати Суміш необхідно механічним способом за допомогою електромешалкі з середньою швидкістю (400-600 об/хв) для досягнення однорідної суміші без грудок, залишити на 2-3 хвилини для «дозрівання», потім знову перемішати. При 20°С приготований ровнитель зберігає життєздатність не менше 4 годин. При зниженні температури цей час збільшується, при підвищенні — скорочується.

Нанесення декоративної штукатурки.

Штукатурка наносится на стену при помощи мастерка. Толщина слоя получается размером с зерно наполнителя. После подсыхания в течение 5-15 минут, в зависимости от погодных условий, штукатурка затирается пластиковым полутером для придания поверхности определенной фактуры. Во время высыхания штукатурка должна быть защищена от высоких температур и прямых солнечных лучей. При нанесении штукатурки в первый раз или при изменении условий окружающей среды желательно на небольшом участке проверить и установить оптимальную пропорцию воды и смеси, а далее придерживаться ее очень точно. Якщо на підставі наявних деформаційні шви, то при нанесенні суміші необхідно також робити деформаційні шви, повторюючи їх геометрію і заповнюючи їх потім поліуретановим герметиком.

Висновок.

Такі способи обробки як фарбування і фасадна штукатурка залишаються популярними для будівництва нових та ремонту старих (у тому числі й історичних) об'єктів. Крім того, використання фасадної штукатурки надає широкі можливості при виборі кольору і фактури.

Фасадна штукатурка коштує трохи дорожче, ніж звичайні цементно-піщані суміші, але це компенсується масою переваг. Кожна штукатурка відрізняється високими фізико-механічними показниками і легкістю в роботі.

Мінусом цих матеріалів можна вважати тільки їх відносно високу вартість, але результат виправдовує всі витрати — якість, краса, оригінальність незмінні протягом десятиліть.

Хохленков Михайло.


Рекомендуємо: борсетку | полікарбонат | міжвінцевий утеплювач для дерев'яного будинку

Інші статті
  • Яку мінвату краще вибрати? Проблема з утеплювачем ТЛ Фасад Термолайф.Яку мінвату краще вибрати? Проблема з утеплювачем ТЛ Фасад Термолайф.
    У цій статті хочемо поділитися сумним досвідом застосування утеплювача Термолайф ТЛ Фасад в системі скріпленої теплоізоляції фасаду. Також розглянемо на які характеристики вимагає звертати увагу при виборі утеплювача для "мокрого" фасаду. На наш погляд використання мінеральної вати ТЛ Фасад Термолайф в штукатурних фасадах може призвести до небажаних наслідків.
    Повна версія статті
  • Фасад заміського житлового будинку. Вартість різних видів облицювання фасадів.Фасад заміського житлового будинку. Вартість різних видів облицювання фасадів.
    Фасад — це перше наше враження про дім. Як людину зустрічають «по одягу», так і знайомство з будинком починають з його зовнішнього вигляду — фасаду. За зовнішнім виглядом фасаду можна створити образ господаря цього будинку, його смаки та уподобання. Однак фасад — це не лише естетика, краса. Фасад, по аналогії з одягом людини, виконує в свою чергу ціла низка практичних функцій: •гідроізоляція •теплоізоляція •шумоізоляція
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner