Яку мінвату краще вибрати? Проблема з утеплювачем ТЛ Фасад Термолайф.
При виборі мінеральної вати для "мокрого" утеплення фасаду слід звернути увагу на якість утеплювача. Більшість людей вважає, що головний параметр при виборі утеплювача під приклейку це щільність матеріалу. Основні Українські і Російські виробники базальтової вати (Техноніколь, Термолайф, Данова та ін) випускають утеплювач для штукатурних фасадів щільністю 145 кг/м3. В той час, як європейські лідери з виробництва утеплювача (Paroc і Rockwool) прагнуть виготовити більш легкі теплоізоляційні плити з щільністю 115 кг/м3 і нижче. Більш вагомим параметром ніж щільність є міцність на стиск і міцність на розтягування (на розрив шарів). З точки зору теплофізики у більш легкій мінеральної вати коефіцієнт теплопровідності буде нижче (краще) ніж у більш щільною (важкої) вати. Також на користь менш щільною вати грає її вагу, так 1 м2 утеплювач Paroc FAS-3 100мм важить 11,5 кг а це на 3 кг менше ніж ТЛ Фасад від Термолайфа.
В утеплювачі низької якості щільність досягається за рахунок збільшення кількості сполучною смоли і обробкою матеріалу. При виробництві мінеральної вати для системи скріпленої теплоізоляції фасадів високої якості кількість сполучною смоли намагаються максимально зменшити, а міцність на розрив шарів досягається за рахунок зменшення товщини базальтового волокна і більш якісного його переплетення один з одним (Paroc FAS-3 і Paroc FAS-B, Rockwool Fasrock max).
Проблема з якою ми зіткнулися при виконанні робіт з утеплення фасаду торгово-офісної будівлі:
В процесі монтажу утеплювача ТЛ Фасад (виробництва ПРАТ "Термолайф") нашими співробітниками, було відмічено наявність сторонніх включень серед волокон в матах утеплювача (залізовмісні шматки, схожі на окалину від зварювання дрібні кульки, плями волокон більш темного кольору, різне сміття). Особливо великі проблемні місця відрізалися від матів утеплювача і не використовувалися у роботі.
Роботи з утеплення фасаду проводилися у відповідності з технологічними картами від виробників використовуваних матеріалів. Як клейової і армуючої суміші застосовувався Capatect-Klebe - und Spachtelmasse 190Grau (Caparol пр-під Україна). Механічне кріплення мінераловатних плит виконувалося дюбелем LMX-10120 10х120 мм (LIX-10120) зі сталевим оцинкованим цвяхом з пластмасовою термоголовкою (TMX-55125). Фінішна обробка проводилася силіконової штукатурною масою Armasil T 1,5 мм (farby KABE Poland) з адгезійною грунтовкою Armasil GT. Работы по утеплению и отделке фасада были закончены в ноябре 2012 года.
В феврале 2013 года на фасаде здания через силиконовую штукатурку начали проявлятся рыжие пятна. Количество пятен и их размер постоянно увеличивается. Внешний вид фасада здания из-за наличия на нем инородных пятен в данный момент не соответствует требованиям качества от заказчика.
Виправити дану ситуацію перекраской фасаду неможливо. Використовувати акрилову фарбу через її низьку паропроникність не можна, а якщо пофарбувати фасад силіконової або силікатною фарбою то через деякий час ці плями проступлять і через фарбу. Волога виходить зі стін вступає в реакцію з залізовмісними частинками, які якимось чином потрапили в мінеральну вату Термолайф ТЛ Фасад при її виробництві. В якості вирішення даної проблеми можна розглядати або повний демонтаж фасадної системи, або локально вирізати проблемні місця і перекривати весь фасад новим шаром силіконової штукатурки. Обидва ці варіанти дорогі.
Економія в 10-15 гривень на 1м2 в різниці вартості утеплювача ТЛ Фасад Термолайф і приміром Paroc FAS-3 може призвести надалі до великих втрат.
Будьте уважні і обережні при виборі утеплювача.
- Огляд декоративних фасадних штукатурок.Відповіді на часті питання про фасадних декоративних штукатурках: — які бувають декоративні штукатурки за складом (мінеральна штукатурка акрилова штукатурка, силіконова і силікатна штукатурка), чим вони відрізняються та як правильно вибратиПовна версія статті
- Фасад заміського житлового будинку. Вартість різних видів облицювання фасадів.Фасад — це перше наше враження про дім. Як людину зустрічають «по одягу», так і знайомство з будинком починають з його зовнішнього вигляду — фасаду. За зовнішнім виглядом фасаду можна створити образ господаря цього будинку, його смаки та уподобання. Однак фасад — це не лише естетика, краса. Фасад, по аналогії з одягом людини, виконує в свою чергу ціла низка практичних функцій: •гідроізоляція •теплоізоляція •шумоізоляціяПовна версія статті