3 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (67) 733-49-75
+380 (57) 786-18-81
ЧП "Циклон-софт"

Фасад заміського житлового будинку. Вартість різних видів облицювання фасадів.

Фасад заміського житлового будинку. Вартість різних видів облицювання фасадів.

Що таке фасад будинку?

Фасад (фр. façade — зовнішня сторона будинку) — зовнішня, лицьова сторона будівлі. (http://ru.wikipedia.org)

Фасад — це перше наше враження про дім. Як людину зустрічають «по одягу», так і знайомство з будинком починають з його зовнішнього вигляду — фасаду. За зовнішнім виглядом фасаду можна створити образ господаря цього будинку, його смаки та уподобання. Однак фасад — це не лише естетика, краса. Фасад, по аналогії з одягом людини, виконує в свою чергу ціла низка практичних функцій:

•гідроізоляція (захист стін від проникнення атмосферних опадів)

•теплоізоляція (захист будинку від холоду взимку, від спеки влітку)

•шумоізоляція (перешкоджання проникненню шуму з вулиці всередину будинку)

Основні види фасадних систем, застосовуваних у будівництві приватного житла в Україні:

Штукатурна оздоблення фасадів.

•Оздоблення лицювальним керамічним або клінкерною цеглою.

Система скріпленої теплоізоляції (утеплення «мокрим» методом).

Вентильовані фасадні системи.

•Изоклинкерная система.

•Дерев'яна вагонка, «блокхаус».

Розглянемо фасадні системи, їх переваги та недоліки.

Декоративна обробка фасадів

Штукатурка (італ. stuccatura, від stucco — гіпс, вапно, алебастр) — вид оздоблювальних робіт, основне завдання якого — створення рівної площини поверхні для подальшого нанесення тонких покриттів. Найпоширенішими матеріалами є: вапняний розчин, цементно-піщаний розчин, гіпсові суміші. (http://ru.wikipedia.org)

Штукатурна оздоблення фасаду захищає матеріал зовнішніх стін будинку (цегла, піноблок або газосилікатний блок) від шкідливих атмосферних впливів. В якості матеріалу найчастіше застосовують цементно-піщаний розчин приготований прямо на будмайданчику або сухі розфасовані в мішки штукатурні суміші, з різними полімерними добавками, промислового виробництва (Baumit, Ceresit, Knauf, Ceresit, Polirem та ін ).
Машинна штукатурка в Харкові

Цементно-піщаний розчин приготовлений з цементу й піску безпосередньо на будмайданчику обійдеться Вам, безумовно, дешевше. Якість штукатурного розчину буде залежати від дотримання пропорцій і правильного вимішування розчину.

Готові сухі штукатурні суміші дозволять Вам заощадити час на приготування розчину, економія місця на будівельному майданчику, менше сміття, можливість застосування штукатурних машин для механічного нанесення штукатурного розчину. Вартість готових сумішей компенсується якістю і терміном виконуваних робіт.

Орієнтовна вартість 1м2 штукатурного фасаду може становити від 70 до 180 грн.

*Облицювання фасаду заміського будинку штукатурною сумішшю Ceresit (Бауміт) *

Обштукатурювання фасаду з механічним нанесенням штукатурної суміші, з подальшим забарвленням фасадної акрилової фарбою.

Фасад заміського будинку до обробкиШтукатурна оздоблення фасадуШтукатурка фасаду котеджу


Обробка лицювальним керамічним або клінкерною цеглою

Облицювальна цегла або декоративний, як його ще називають, своїм оригінальним зовнішнім виглядом, безліччю квітів, форм і варіантів використання поправу став одним з найпопулярніших матеріалів для облицювання будинків. Декоративний цегла буває різних форм. Останнім часом, наприклад, надзвичайно популярні цеглини з закругленими кутами. Подібна форма просто незамінна в оформленні віконних прорізів, декоративних стін, парапетів та нанесення орнаментів.

Існують такі основні види облицювальної цегли:

•керамічна облицювальна цегла
•клінкерна облицювальна цегла
•сухопрессованный або гіперпресована цегла
•силікатна цегла

Облицювальна цегла зазвичай застосовується при зведенні нових будівель, але також з успіхом може бути використана і в реставраційних роботах. Діапазон різних форм і кольорів дає можливість створення імітації старовинних будівель при зведенні сучасного будинку, а також дозволить відшкодувати втрачені фрагменти фасадів старовинних особняків.

Оздоблення фасаду облицювальною цеглою має ряд недоліків:

•додаткове навантаження на фундамент будинку (що ускладнює завдання при облицюванні вже існуючого будинку)
•імовірність появи «висолів»
•складність в ремонті при появі локальних дефектів (сколовши, тріщин)
•складнощі при видаленні вандальних написів або малюнків (графіті)
•зовнішні комунікації (кабель антени, кабелю сигналізації або відеоспостереження) не можна заховати за облицювальна цегла

Орієнтовна вартість 1м2 фасаду облицьованого декоративним цеглою може становити від 320 до 600 грн.


Система скріпленої теплоізоляції (утеплення «мокрим» методом)

У системі скріпленої теплоізоляції фасадів, при правильному виборі товщини утеплювача, точка роси знаходиться поза зовнішніх стін будівлі, за рахунок чого істотно збільшується термін служби огороджувальних конструкцій будівлі (стін). Температура внутрішньої поверхні стін залишається практично незмінною протягом року, теплою взимку і прохолодно влітку. Покращується комфорт усередині будівлі, відсутність конвекції холодного повітря запобігає появі вогкості і пліснявих грибків на стінах.

Утеплення «мокрим» методом поділяють на два типи:

система утеплення на базі мінераловатного утеплювача;
система утеплення на базі пінополістиролу.

Система утеплення включає:

•клейовий шар;
•теплоізоляційний шар;
•армуючий шар;
декоративна фасадна штукатурка;
•фарбування (при необхідності).

Мінеральна вата

Утеплення мінеральною ватою

Пінополістирол

Утеплення пінопластом

Система утеплення на базі мінераловатного утеплювача не має обмежень щодо застосування з точки зору пожежної безпеки, так як складається з негорючих мінераловатних плит або ламелей, негорючих мінеральних клейових та штукатурних мас. Друга перевага даної системи перед системою на основі пінополістиролу — це висока паро пропускна здатність системи (надмірна вологість може виходити через стіни в атмосферу). Утеплення фасадів Харків

Орієнтовна вартість 1м2 утепленого фасаду мінеральної ватою може становити від 270 до 360 грн.

Система утеплення на базі пінополістиролу — важко займиста. Складається з пінополістирольних плит, мінеральної або дисперсійних клейових, шпаклювальних мас і штукатурок. Основна перевага перед системою з мінеральною ватою — це ціна, дешевше приблизно на 30-40%.

Орієнтовна вартість 1м2 утепленого фасаду мінеральної ватою може становити від 210 до 280 грн.

Фасади будинків утеплені пінопластом:

Котедж до утеплення фасаду_Утеплення фасадів пінополістиролом

Утеплення фасаду пінопластом_Утеплення пінопластом

Система скріпленої теплоізоляції ПСБ-С_Утеплення пінополістиролом


Вентильовані фасадні системи

Що таке вентильований фасад або навісна вентильована фасадна система?

Під терміном вентильований фасад розуміється багатошарова стіна, внутрішнім шаром якої служить несуча стіна з бетону, цегли або піноблоку. На зовнішній стороні цього шару закріплюється теплоізоляція. Далі, на підконструкції, встановлюється захисно-декоративний екран, який на точкових анкерах кріпиться до внутрішнього шару стіни. Захисно-декоративне облицювання встановлюється таким чином, щоб забезпечити повітряний зазор (20-50мм) між теплоізоляцією і облицюванням.

Подібна система дозволяє суттєво знизити втрати тепла взимку і перегріву будівлі, а, отже, витрата енергії на кондиціювання — влітку.

Конструкція вентильованих фасадів складається з наступних частин:

•анкеровочні елементи;
•подконструкция (несучі та з'єднувальні елементи);
•кріпильні деталі;
•утеплювач;
•повітряний прошарок;
•облицювання;
•елементи примикання до загальнобудівельних конструкцій.

Розглянемо два найбільш поширених варіанти облицювання приватного заміського будинку:

•вініловий сайдинг (вінілова вагонка)
фасадна система Сканрок (Марморок)

Вініловий сайдинг — пластикові стінові панелі для зовнішньої обробки будівель, повторюють профіль обшивальної дошки (дерев'яної вагонки). Завдяки простоті монтажу і високого ступеня довговічності найбільшу популярність завоював вініловий сайдинг. Матеріалом для його виробництва послужив полівінілхлорид. Вініловий сайдинг широко використовується в будівництві будинків котеджного типу. Вініловий сайдинг екологічно чистий, стійкий до перепаду температур і впливу сонячних променів, володіє водовідштовхувальними властивостями.

Колірна гамма вінілового сайдинга

Вініловий сайдинг

Облицювання приватного будинку вініловим сайдингом в р. В. Бурлук Харківської обл.

Вініловий сайдингОблицювання СайдингомСайдинг

Орієнтовна вартість облицювання вініловим сайдингом 1м2 фасаду може становити від 230 до 280 грн.

Вентильована фасадна система Сканрок (Марморок). Один з найкращих варіантів облицювання фасаду приватного заміського будинку (котеджу). В якості облицювального матеріалу в даній фасадної системи використовується камінь Сканрок розміром 600х100х30мм, який навішується на оцинковану підконструкцію, що складається з кронштейнів, горизонтальних і вертикальних профілів. Фасадна система «Сканрок» проводиться на Київському підприємстві ТОВ «Сканді Лтд» з 2002 року. В якості аналога була обрана добре відома у Скандинавських країнах та Європі фасадна система «Марморок» шведського виробництва.

Сканрок

Завдяки системі вентильованого фасаду Сканрок, стіни Вашого будинку зможуть дихати, побутова вологість буде виходити крізь стіни не замикаючись у них, а за допомогою вентиляційного зазору у фасадній системі вивітрюється по каналу роблячи стіни будинку утеплювач і сухим.

Довговічність Вашого фасаду буде набагато вище, ніж наприклад при утепленні мокрим методом, розрахунковий термін служби фасадної системи Сканрок 50 років, в той час, як мокрі фасади через 5-7 років покривається мікротріщинами.

Під облицювальним каменем, в межах фасадної системи, легко можна сховати всілякі комунікації (електрична проводка, слабкострумові ланцюга для відеоспостереження, молниезащитная шина, іноді і водостічні труби).

Облицювальний камінь товщиною 30мм, легко витримує механічні навантаження. Можна не переживати, що Ваш фасад може бути побитий градом. А якщо навіть і трапилося так, що із-за якогось сильного удару, лопнула плитка, Ви завжди без особливих зусиль зможете самостійно замінити пошкоджену плитку не розбираючи всю фасадну систему.

Зовнішній вигляд фасадів облицьованих навісною системою Сканрок дуже елегантний. Облицювальний камінь розміром 600х100мм навішується в шаховому порядку і нагадує цегляну кладку. Такий вид обробки ідеально поєднується з облицювальною цеглою.

Камінь Сканрок

Різноманітність колірної гами облицювального каменю Сканрок, дозволяє зробити фасад вашого будинку красивим і неповторним.

Облицювання цокольного поверху приватного будинку фасадною системою Сканрок, р. Харків

Фасадна система СканрокВентильований фасад СканрокОблицювання Сканроком

Вентфасад СканрокВентильований фасад СканрокОблицювання Сканроком

*Облицювання житлових будинків Сканроком, р. Харків, р. Мерефа (Харківська обл.) *

Фасадна система Сканрок_Фасадна система Сканрок

Фасадна система СканрокФасадна система СканрокФасадна система Сканрок

Вентильований фасад СканрокВентильований фасад СканрокВентильований фасад Сканрок

Орієнтовна вартість облицювання Сканроком 1м2 фасаду може становити від 470 до 530 грн.


Изоклинкер

Система ISOKLINKER дозволяє виконати повну, просту і економічну обробку клінкерною цеглою стін старих будинків, збірних будинків і новобудов з одночасною теплоізоляцією. ISOKLINKER є натуральним поєднанням теплоізоляційного матеріалу поліуретан і високоякісного марочного клінкеру з глини.

Фасадна система Изоклинкер

Завдяки вдалому поєднанню в одній панелі теплоізоляційної плити і клінкерної облицювальної плитки, суттєво спрощується процес монтажу фасадної системи. Відпадає необхідність залучення до робіт високооплачуваних фахівців з приклейки клінкерної плитки. Без проведення попередніх робіт ISOKLINKER зміцнюється спеціальними дюбелями на стіні і потім вручну розшивається.

Необхідність у трудомістких фундаментних роботах відпадає, так само як і в подовженні лиштв і водостічних жолобів (звис даху).

Виникає безліч індивідуальних конструкційних можливостей. Крім того, для кутів, перемичок, напівкруглих арок є індивідуально створені елементи.

Орієнтовна вартість облицювання Изоклинкером 1м2 фасаду може становити від 650 до 1200 грн.


Дерев'яна вагонка, «блокхаус»

«Блок-хаус» — це облицювальний будівельний матеріал з натуральної деревини. Напівкругла форма дошки зовні нагадує оциліндрована колода. Будинок облицьований вагонкою «блокхаус» створить ілюзію того, що перед вами не будівля з цегли або бетону, а повноцінний дерев'яний зруб, тільки побудований з матеріалу найвищої якості.

Панелі блок-хауса виготовляють виключно з висококласної цільної деревини з ідеально рівною поверхнею. Завдяки спеціальній обробці панелей блок-хауза вони прекрасно протистоять пересихання. Волокна деревини щільно прилягають один до одного і не розходяться. Тому блок хаусу не загрожує розтріскування та інші види пошкоджень. Його можна безперешкодно використовувати для обробки як зовнішньої, так і внутрішньої частини будівлі. Монтаж блок-хауса простий і для професіоналів установка блокхауза на стіни не займає багато часу. Кріплення блокхаус при зовнішній і внутрішній обробці проводиться на решетування.

Дерев'яна вагонка Блокхаус

*Фасадна система «блокхаус» складається з наступних елементів: *

 1. Стіна
 2. Пароізоляція
 3. Обрешітка
 4. Утеплювач
 5. Вітро-захисна плівка
 6. Другий шар обрешітки
 7. Блок хаус
 8. Місця кріплення блок хауса

Орієнтовна вартість облицювання вагонкою «блокхаус» 1м2 фасаду може становити від 350 до 500 грн.


Читайте також наступні статті:

Утеплення фасадів. Огляд методів утеплення фасаду. Швидкий будинок. Блочне будівництво. Швидке зведення стін. Швидкий будинок. Довгі етапи швидкого будівництва. Вибір проекту і його аналіз. Вічні конкуренти. Огляд покрівельних матеріалівТеплий будинок. Огляд теплоізоляційних матеріалівРозумний будинок. Будинок, який може все. Вентильований фасад. Конструктивно-технологічна схема СФТО «Сканрок»Вентильований фасад «Сканрок»Як побудувати теплий будинок. Рекомендації по теплоізоляції, конструктиви, вузли, розрізи. Технології облицювання та утеплення фасадів

Утеплення фасадів, облицювання фасадів, вартість утеплення, утеплення пінопластом, утеплення мінватою, мокре утеплення, легке утеплення, утеплення, оздоблення, фасад будинку, фасад, вентильований фасад, система Сканрок, Сканрок, Scanroc, Marmoroc, Марморок, вініловий сайдинг.
зшити косметичку

Інші статті
 • Яку мінвату краще вибрати? Проблема з утеплювачем ТЛ Фасад Термолайф.Яку мінвату краще вибрати? Проблема з утеплювачем ТЛ Фасад Термолайф.
  У цій статті хочемо поділитися сумним досвідом застосування утеплювача Термолайф ТЛ Фасад в системі скріпленої теплоізоляції фасаду. Також розглянемо на які характеристики вимагає звертати увагу при виборі утеплювача для "мокрого" фасаду. На наш погляд використання мінеральної вати ТЛ Фасад Термолайф в штукатурних фасадах може призвести до небажаних наслідків.
  Повна версія статті
 • Огляд декоративних фасадних штукатурок.Огляд декоративних фасадних штукатурок.
  Відповіді на часті питання про фасадних декоративних штукатурках: — які бувають декоративні штукатурки за складом (мінеральна штукатурка акрилова штукатурка, силіконова і силікатна штукатурка), чим вони відрізняються та як правильно вибрати
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner